Premiéra děvuchy na smetáku

Neuplynulo ani půl roku a máme zde opět novou hru. Oproti zaběhnuté tradici, kdy se střídala pohádka s filmovou komedii, jsme nyní zařadili opět pohádku. V sobotu 7. května se v rychvaldském kulturním středisku uskutečnila premiéra nově nastudované, pohádkové komedie "Děvucha na smetaku".

Hra vznikla na motivy známého českého filmu "dívka na koštěti". Scénář ke hře napsal Milan Kursa.

Samotnou hru jistě není nutné představovat. Nenajde se skoro nikdo, kdo by tuto dnes již skoro kultovní filmovou pohádku neznal.

Zkoušky probíhaly od března a to vždy dvakrát týdně. Skloubit zaměstnání, rodinu a zábavu, která pro ochotníky divadlo znamená, není snadná věc.

V hlavní roli Saxany se divákům představila Simona Třosová. Roli mladého Bláhy ztvárnil Petr Daněk. Darebáky Rouska a Bujnocha si s chutí zahráli Milan Kursa a Ondřej Holaschke. Oproti známé filmové verzi ve hře přibyly i role nové. Herry Fotr, Ron a Lampiona. Tu si zahrála Katka Kursová.

Kromě mladého Ondřeje se ve hře premiérově uvedly i další dvě nové členky. V roli Bláhové Naďa Rusková a učitelky čarodějnic Šárka Tkadlecová. Obě zároveň ztvárnily i roli policistek.

Ve hře se představily dnes již i herecké stálice. Manželé Tomáš a Šárka Gulčíkovi a Oldřich a Věra Cieslarovi. Zapomenout rozhodně nejde ani na Jarku Opicovou. Ta stvárnila nejen roli psychiatra ale i babičky Bláhové. Role skutečného blázna připadla na Broňku Planertovou.

Nejbližší představení ve kterém nás mohou diváci v nejbližší době vidět je neděle 15. května, opět v kulturním domě v 17 hodin.

Zároveň věříme, že nám odpustíte i nějaké ty chybičky a i do budoucna nám zachováte svou přízeň.

Hledat

Články
Články
plg_search_phocadownload
plg_search_attachments
Kalendář
Články
Představení
Divadelní databáze
Search - Kategorie
Search - Kontakty
Search - Obsah
Search - Kanály
Search - Štítky
Go to top