Rychvaldský rodák Ladislav Suchý se vrací! aneb - KAREL IV . U NÁS

V sobotu 29. října zavítali na „prkna, která znamenají svět“ kulturního domu v Rychvaldě ochotníci z Osoblahy, kteří zde představili svou novou divadelní hru "Karel IV u nás".

Lada SuchyKomediálně a lehce pojatá hra, s notnou dávkou nadsázky měla divácký úspěch. Hra vznikla jako připomínka k výročí osobnosti a velikána českých dějin Karla IV. Hlavní zápletkou celé hry byl Karel a jeho ženy.

Pod samotnou hrou je autorsky podepsán rychvaldský rodák, Ladislav Suchý. V současné době předseda, režisér ale i scénárista osoblažských ochotníků.

Rychvaldskému publiku není rozhodně neznámy. Několik let totiž působil i ve zdejším ochotnickém souboru, kde ztvárnil několik desítek rolí a roliček. Připomenout si jej můžete třeba v roli mouchy nebo Mr. Beana.

"Lidi se hodně tomu smáli, měli to rádi a de facto jsem tam nemusel umět žádný text a bylo to jednoduché" řekl Ladislav Suchý asi ke své nejoblíbenější roli.

Vzpomněl nejen na svou první divadelní roli, kterou hrál, ale i na ty, kteří jej k ochotnickému divadlu přivedli, Šárku Gulčíkovou a Františka Planerta.

"Člověk jej miloval i nenáviděl, za to jaký byl. To byl bezprostředně lidový človíček. Ať se mu něco líbilo nebo né, on vše řekl naplno." řekl Ladislav Suchý při vzpomínce na Františka Planerta.

Osoblažský ochotnický soubor vznikl v záři roku 2013 příchodem Ladislava Suchého. Přes počáteční skepticismus, jak sám říkal, se mu nakonec podařilo dát dohromady partu nadšenců a divadlo v Osoblaze rozjet.

První divadelní hrou se kterou se představili domácímu osoblažskému publiku byla "Karkulka tak trochu jinak". Slavnostní premiéry se tehdy zúčastnila i rodina Planertových.

V současné době má soubor 15 členů. Divadelní představení hrají co dva měsíce a za tu dobu se představili nejen domácím divákům v Osoblaze ale i v okolních obcích. Soubor se těší i podpory ze strany obce.

Samotnému představení ještě předcházela krátká scénka v podání našich rychvaldských ochotníků - "Předsedovy starosti".

A tak jedinou vadou na kráse bylo poloprázdné hlediště, herci a jejich výkony by si zasloužili větší publikum než jen z jedné třetiny zaplněné hlediště diváků.

Kdepak zůstali všichni ti, kteří tak často tvrdí, že se v Rychvaldě nic neděje a je tu málo kulturních akcí?

Každopádně pro ty, kteří neváhali a přišli, to bylo příjemně strávené sobotní odpoledne.

Hledat

Články
Články
plg_search_phocadownload
plg_search_attachments
Kalendář
Články
Představení
Divadelní databáze
Search - Kategorie
Search - Kontakty
Search - Obsah
Search - Kanály
Search - Štítky
Go to top